UPICKEM Football Challenge Weekly Contest Winners

Check out mcall.com Contests where you can find past winners, enter contests and find out what's coming up!

1st place winner won $75 cash

2nd place winner won $20 Majestic Athletic gift certificate

3rd place winner won a Majestic Athletic prize

4th & 5th place winner won a Morning Call Football Fever contest t-shirt

If your name is listed as a UPICKEM weekly winner and you haven't received email notification, please email cynthia.zenz@mcall.com for information.

End of Season Winners

1st place - $500
• RAY ONUSCHAK, Phillipsburg, NJ

2nd place - $20 Majestic Athletic gift certificate
• Dominic Grillo, Easton, PA

3rd place – Majestic Athletic fleece jacket
• Kim Williams, Nazareth, PA

4th place – Majestic Athletic sweatshirt
Matt Brady, Camp Hill, PA

5th-8th place – Official Morning Call Football Fever Contest T-shirt
• Barbara Berger, Slatington, PA
• Mike Diamond, Lakeland, FL
• James J. Kenyi, Allentown, PA
• Gene Parker, Coplay, PA

Week 1 - Sept. 9, 20031st – Frank Bonavita, Bethlehem, PA
2nd – Matt Brady, Camp Hill, PA
3rd – Terrance Kearney, Breinigsville, PA
4th – Paul Mikanowicz, Whitehall, PA
5th – Deborah Strubeck, Center Valley, PA

Week 2 - Sept. 16, 20031st – James Kenyi, Allentown, PA
2nd – Anthony Schriner, West Easton, PA
3rd – Chris Troxell, Allentown, PA
4th – Elaine Alleman, Allentown, PA
5th – Stacy Rocco, Allentown, PA

Week 3 - Sept. 22, 2003 1st – Dennis Rodgers, Lehighton, PA
2nd – Walter Zagwoski, Bethlehem, PA
3rd – Stuart Jones, Nesquehoning, PA
4th – Paul Cresseveur, Easton, PA
5th – Richard Rehatchek, Coaldale, PA

Week 4 - Sept. 29, 20031st – Sandra Valish, Quakertown, PA
2nd – Stacy Rocco, Allentown, PA
3rd – Michael Hayduk, Freemansburg, PA
4th – Jeffrey Chanitz, Northampton, PA
5th – Charles Fronheiser, Coplay, PA

Week 5 - Oct. 6, 20031st – Elaine Alleman, Allentown PA
2nd – Sandra Valish, Quakertown, PA
3rd – Wayne Williams, Nazareth, PA
4th – Patrick Curran, Easton, PA
5th – Colleen Weber, Summit Hill, PA

Week 6 - Oct. 13, 20031st – Kenny Frack, Bethlehem, PA
2nd – Ted Nugent, Guthrie, OK
3rd – Donald Baer, Coplay, PA
4th – Cindy Musselman, Coopersburg, PA
5th – Deborah Strubeck, Center Valley, PA

Week 7 - Oct. 20, 20031st– Bernie Newman, Bethlehem, PA
2nd – Keith Schreiber, Allentown PA
3rd – Bret Oplinger, Walnutport, PA
4th – Mary Frendak, Coaldale, PA
5th – Mike Barrett, Bethlehem, PA

Week 8 - Oct. 27, 20031st – Ronald Tutko, Allentown, PA
2nd - Bryan Arnold, N. Wales, PA
3rd – Chris Fronheiser, Germansville, PA
4th – Adam Nace, Coopersburg PA
5th – Joseph Weber, Summit Hill, PA

Week 9 - Nov 3, 20031st – Sandra Valish, Quakertown, PA
2nd – Dennis Parastino, Harleysville, PA
3rd – Keith Schreiber, Allentown, PA
4th – Don Masteller, Bethlehem, PA
5th – Kim Williams, Nazareth, PA

Week 10 - Nov 12, 20031st – 1st – TJ Frendak, Coaldale, PA
2nd – Jason Bogden, Northampton, PA
3rd – Irene Chomitzky, Bethlehem, PA
4th – William Doncsecz, Hatfield, PA
5th – Kelly Barry, Mertztown, PA

Week 11 – Nov. 17, 20031st – Blake Tharp, New Ringgold, PA
2nd – Timothy Hottenstein, Lehighton, PA
3rd – Ronald Tutko, Allentown, PA
4th – Gene Miller Jr., Bangor, PA
5th – Lori Frendak, Coaldale, PA

Week 12 – Nov. 24, 20031st - Greg Brodhead, Bethlehem, PA
2nd - Tom Alder, Coopersburg, PA
3rd - Paul Mikanowicz, Whitehall, PA
4th - Lisa Trznadel, Allentown, PA
5th - William Deifer, Allentown, PA

Week 13 – Dec 1, 20031st – Lewis Dresher, Bethlehem, PA
2nd - Chris Ritter, Emmaus, PA
3rd - Bernie Newman, Bethlehem, PA
4th – Dan Keller, Bethlehem, PA
5th – Tommy Heller, Allentown, PA

Week 14 – Dec 8, 20031st – Christina Galetti, Whitehall, PA
2nd – Susan Frendak, Coaldale, PA
3rd – Roberta Anselm, Jeffersonville PA
4th – David Schoenberger, Bath, PA
5th – John Vangeli, Allentown PA

Week 15 – Dec 15, 20031st – Kenny Frack, Bethlehem, PA
2nd – Kim Williams, Nazareth, PA
3rd – Josh Johnson, Germansville, PA
4th – Mary Frendak, Coaldale, PA
5th – Diane Blose, Allentown, PA

Week 16 – Dec 22, 20031st – William Terwilliger, Germansville, PA
2nd – Edward Rak, Easton PA
3rd – Diane Blose, Allentown, PA
4th – David Schoenberger, Bath PA
5th – Roderick Brown, Millville, NJ

Week 17 – Dec 29, 20031st –Allan Shillington
2nd – Robert Ehrlich, Bethlehem, PA
3rd – Josh Johnson, Germansville, PA
4th – Jack Brogan, Walnutport, PA
5th – Bruce Thompson, Alburtis, PA
If your name is listed as a UPICKEM weekly winner and you haven't received email notification, please email cynthia.zenz@mcall.com for information.

Congratulations!

For Call Info-TEL contest winners call 610-821-8300, enter WIN1(9461).

Copyright © 2015, Los Angeles Times
Comments
Loading