Politics
Employees at Trump's California golf course say he wanted to fire women who weren't pretty enough

Boys' soccer: Wednesday's Southern Section playoff scores and updated pairings

BOYS' SOCCER

SOUTHERN SECTION

DIVISION 1

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

Fountain Valley at #1 Servite

King at Mira Costa, 5:30 p.m.

Buena at San Clemente, 5 p.m.

Alemany at Paramount

Santa Margarita at Huntington Beach, 5 p.m.

Redondo at Santa Barbara, 5 p.m.

Eastvale Roosevelt at Royal, 5:30 p.m.

Capistrano Valley at #4 Loyola

 

#3 El Toro at Peninsula

Downey at St. John Bosco

Camarillo at Harvard-Westlake, 5 p.m.

Los Alamitos at Dos Pueblos, 3:30 p.m.

Simi Valley at Palos Verdes

St. Francis at Corona, 5:30 p.m.

Mission Viejo at Edison, 5 p.m.

Ventura at #2 Warren, 5 p.m.

 

 

DIVISION 2

Wild-card games, Wednesday

Long Beach Poly 1, Segerstrom 0

Palm Desert 1, Summit 0

 

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

El Rancho at #1 Millikan

Colton at Loara

Trabuco Hills at La Quinta

Magnolia at Riverside North, 5 p.m.

Palm Springs at California, 5 p.m.

Esperanza at Century

Schurr at Laguna Hills

Long Beach Poly at #4 Sunny Hills

 

Bell Gardens vs. #3 Santa Ana at Santa Ana Stadium

Sonora at La Serna

Coachella Valley at Long Beach Cabrillo

Riverside Poly at Fontana

Troy at Anaheim

Rancho Verde at Foothill

Long Beach Jordan at Montebello

Palm Desert at #2 Aliso Niguel

 

 

DIVISION 3

Wild-card games, Wednesday

Glendora 2, Beckman 0

Yucaipa 3, Glendale 2 (OT)

Eastside 2, Arcadia 1

San Luis Obispo 3, Channel Islands 1

Diamond Bar 5, Templeton 0

Cajon 3, Patriot 0

Salesian 4, Westlake 0

Chino Hills 7, Muir 1

Thousand Oaks 2, Paso Robles 1 (OT)

Bishop Amat 5, Palmdale 1

Ontario 2, La Sierra 0

Upland 4, Lompoc 1

 

 

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

Glendora at #1 Cathedral, 5 p.m.

Oxnard at Arroyo Grande

Littlerock at Santa Ynez

Yucaipa at Damien

Eastside vs. Redlands East Valley at Redlands Sports Park

San Luis Obispo at Newbury Park

Diamond Bar at Norte Vista

Northwood vs. #4 Alta Loma at Los Osos, 5 p.m.

 

Cajon at #3 Chaffey, 5 p.m.

Salesian at Woodbridge

Chino Hills at Knight, 5 p.m.

Santa Maria at Pioneer Valley, 5 p.m.

Thousand Oaks at Oxnard Pacifica

Bishop Amat at Pasadena

Ontario at Carter, 5 p.m.

Upland at #2 Claremont

 

 

DIVISION 4

Wild-card games, Wednesday

Santa Paula 1, Santa Monica 0

Chaparral 6, Mayfair 0

Western 2, Perris 1

Saddleback 2, Sultana 1

 

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

Santa Paula at #1 Hart

Laguna Beach at La Mirada, 5 p.m.

Duarte at Oak Hills

Temescal Canyon at Great Oak

Valencia at El Segundo

Brea Olinda at Baldwin Park, 5 p.m.

Compton Centennial at Carpinteria, 5 p.m.

Chaparral at #4 Placentia Valencia

 

Western vs. #3 Godinez at Santa Ana Stadium, 5:15 p.m.

Sierra Vista at El Dorado

South Torrance at Norwalk

Apple Valley at Vista Murrieta

Bellflower at Lakeside

Saugus at Cate

Tustin at Lawndale

Saddleback at #2 West Torrance

 

 

DIVISION 5

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

Cantwell-Sacred Heart at #1 Granite Hills

Environmental Charter at Arroyo, 4 p.m.

Los Amigos at Windward

San Jacinto at San Gorgonio, 5:30 p.m.

Mountain View at Garey

McAuliffe at St. Genevieve

Adelanto at Diamond Ranch, 5 p.m.

Citrus Hill at #4 Garden Grove Santiago

 

South El Monte at #3 Arroyo Valley

Sierra Canyon at Animo Leadership, 3:15 p.m.

La Salle at Garden Grove

Ganesha at Chino

Charter Oak at El Monte, 5 p.m.

Crossroads at La Puente

Barstow at Rialto, 3:30 p.m.

Summit View-Westview at #2 Tahquitz, 5 p.m.

 

 

DIVISION 6

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

Chadwick at #1 South Pasadena

Whitney at Cerritos Valley Christian

Rancho Mirage at Arrowhead Christian

Banning at Lennox Academy, 3:15 p.m.

Hawthorne Math/Science at Covina

Woodcrest Christian at Sage Hill

Shadow Hills at Flintridge Prep

Heritage Christian at #4 Moreno Valley

 

Loma Linda Academy at #3 Vista del Lago

Crean Lutheran vs. CAMS at Cal State Dominguez Hills

Nogales vs. Desert Mirage at Coachella Valley, 5 p.m.

La Canada at Firebaugh

Vistamar at Ontario Christian, 5 p.m.

Pasadena Poly at Rowland, 5 p.m.

Linfield Christian at Maranatha, 4 p.m.

St. Margaret's at #2 Monrovia, 5 p.m.

 

 

DIVISION 7

Wild-card games, Wednesday

New Community Jewish 6, Westmark 1

Avalon 4, Pacifica Christian 0

Emerson Honors 2, Redlands Adventist 0

St. Bonaventure 2, Burbank Providence 1 (OT)

Saddleback Valley Christian 3, Public Safety Academy 2

Milken 3, Foothill Tech 0

Calvary Murrieta 11, Upland Christian 1

Grace Brethren 1, Verbum Dei 0

Mojave 4, Excelsior 2

 

First round, Friday, 3 p.m. unless noted

New Community Jewish at#1 Fillmore, 5 p.m.

Anza Hamilton at Bermuda Dunes Desert Christian, 5 p.m.

Fairmont Prep at Nuview Bridge

Avalon at University Prep

Emerson Honors at Dunn

Newbury Park Adventist at Lancaster Desert Christian

St. Bonaventure at Buckley

Saddleback Valley Christian at #4 St. Anthony

 

Milken at #3 Webb

Mammoth at Riverside Prep

Calvary Murrieta at Concordia

St. Paul at Laguna Blanca, 3:30 p.m.

Desert Chapel at La Sierra Academy

Santa Rosa Academy at St. Michael's Prep

Grace Brethren at Yeshiva

Mojave at #2 West Shores, 5 p.m.

 

NOTES: Second round, Feb. 25; quarterfinals, Feb. 27; semifinals, Mar. 3. Championships, Mar. 6-7 at at Downey, Warren, and Corona.

Copyright © 2016, Los Angeles Times
75°