Politics
Trail Guide: Live coverage of the first Clinton-Trump debate
Varsity Times Insider

Football: Week 12 playoff schedule

 

FOOTBALL

 

CITY

 

DIVISION 1

 

Quarterfinals, Friday, 7 p.m.

 

#8 Arleta (10-1) at #1 San Pedro (10-1)

 

#5 Crenshaw (8-3) at #4 Carson (8-3)

 

#6 Dorsey (6-5) at #3 Narbonne (7-4)

 

#7 Birmingham (6-5) at #2 Garfield (9-2)

 

 

 

Semifinals, Nov, 28. Championship, Dec. 6, 7 p.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

 

 

DIVISION 1I

 

Quarterfinals, Friday, 7 p.m.

 

#8 Lincoln (7-4) at #1 Los Angeles Hamilton (8-3)

 

#5 South Gate (7-4) at #4 Los Angeles University (5-5)

 

#11 Chatsworth (6-5) at #3 Sylmar (9-2)

 

#10 San Fernando (6-5) at #2 Eagle Rock (10-1)

 

 

 

Semifinals, Nov, 28. Championship, Dec. 6, 3 p.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

 

 

DIVISION 1II

 

Quarterfinals, Friday, 7 p.m.

 

#9 View Park (5-5) at #1 Los Angeles (9-2)

 

#12 Sun Valley Poly (3-8) at #4 Hawkins (8-3)

 

#6 Santee (7-4) at #3 Monroe (8-3)

 

#7 Rancho Dominguez (5-6) at #2 Bernstein (9-2)

 

 

 

Semifinals, Nov, 28. Championship, Dec. 6, 11 a.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

 

 

8 MAN

 

Championship, Friday, 7 p.m. at Birmingham

 

#1 Fulton (5-5) vs. Animo Robinson (7-3)

 

 

 

 

 

 

 

FOOTBALL

 

SOUTHERN SECTION

 

PAC-5 (I)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m.

 

#1 St. John Bosco (10-1) at Norco (6-5)

 

#4 Long Beach Poly (10-1) at Crespi (9-1)

 

#3 Corona Centennial (9-2) vs. Mater Dei (9-2) at Santa Ana Stadium

 

Bishop Amat (8-3) vs. #2 JSerra (10-1) at Saddleback College

 

 

 

WEST VALLEY (II)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m.

 

#1 Upland (9-2) vs. Hart (8-3) at College of Canyons

 

#4 Tesoro (9-2) at Vista Murrieta (9-2)

 

El Toro (8-3) at Great Oak (9-2), 7 p.m.

 

#2 Mission Viejo (9-2) vs. Rancho Cucamonga (7-4) at Los Osos

 

 

 

NORTHERN (III)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 Lompoc (11-0) at Arroyo Grande (9-2), 7 p.m.

 

#4 Palmdale (10-1) vs. Paso Robles (10-1) at Flamson MS (Paso Robles)

 

Bishop Diego (10-1) at #3 Atascadero (9-2), 7 p.m.

 

Santa Maria St. Joseph (7-4) at #2 Newbury Park (9-2)

 

 

 

SOUTHWEST (IV)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 Corona del Mar (10-1) at Trabuco Hills (7-4)

 

#4 Villa Park (9-2) at Buena Park (10-1)

 

Placentia Valencia (10-1) at Capistrano Valley (7-3), 7 p.m.

 

#2 San Clemente (10-1) vs. Foothill (8-3) at Tustin, 7 p.m.

 

 

 

SOUTHEAST (V)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 St. Francis (11-0) vs. La Serna (9-2) at California, 7 p.m.

 

#4 Crescenta Valley (11-0) at Paramount (7-4)

 

Downey (8-3) at #3 Cathedral (10-1), 7 p.m.

 

Burbank (8-3) at Salesian (5-6), 7 p.m.

 

 

 

INLAND (VI)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 Redlands East Valley (10-1) at Elsinore (9-2)

 

Rancho Verde (9-2) at #4 Citrus Hill (10-1), 7 p.m.

 

#3 Riverside Poly (11-0) at San Gorgonio (10-1), 7 p.m.

 

Carter (9-2) at #2 Heritage (11-0)

 

 

 

WESTERN (VII)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

Calabasas (6-5) at #1 West Torrance (11-0)

 

#4 Oxnard (9-2) vs. Palos Verdes (8-3) at South Torrance

 

#3 Ventura (10-1) at Redondo (6-5), 7 p.m.

 

Simi Valley (7-4) at #2 El Segundo (11-0), 7 p.m.

 

 

 

CENTRAL (VIII)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

Glendora (9-2) at #1 Colony (9-2)

 

Charter Oak (7-4) at #4 San Marino (9-2), 7 p.m.

 

West Covina (8-3) at Bonita (7-4), 7 p.m.

 

#2 Monrovia (10-1) at Los Altos (6-5), 7 p.m.

 

 

 

EASTERN (IX)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 La Quinta (9-2) at Vista del Lago (10-1), 7 p.m.

 

Norte Vista (10-1) at #4 Serrano (10-1), 7 p.m.

 

Palm Springs (9-2) at Hesperia (6-5)

 

Silverado (8-3) at #2 Oak Hills (9-2)

 

 

 

MID-VALLEY (X)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

Azusa (8-3) vs. #1 Paraclete (8-3) at Antelope Valley College, 7 p.m.

 

#4 Northview (10-1) at Montebello (7-4)

 

#3 Pomona (7-4) at San Dimas (8-3)

 

Rosemead (7-4) vs. #2 Sierra Canyon (10-1) at Granada Hills

 

 

 

NORTHWEST (XI)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 Maranatha (11-0) at Arrowhead Christian (10-1)

 

#4 Big Bear (9-2) at Templeton (9-2)

 

Nipomo (7-4) at #3 Shadow Hills (9-2)

 

Linfield Christian (7-4) vs. #2 Pasadena Poly (11-0) at South Pasadena, 7 p.m.

 

 

 

SOUTHERN (XII)

 

Quarterfinals, Friday, 7 p.m. unless noted

 

Brea Olinda (6-5) at #1 Garden Grove (10-1)

 

El Modena (4-7) vs. Garden Grove Santiago (8-3) at Garden Grove, THURSDAY, 7 p.m.

 

Los Amigos (7-4) vs. #3 Anaheim Canyon (5-6) at El Modena

 

#2 Westminster (9-2) vs. Rancho Alamitos (9-2) at Bolsa Grande

 

 

 

EAST VALLEY (XIII)

 

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m. unless noted

 

#1 St. Margaret's (11-0) at St. Genevieve (6-4) at Sun Valley Poly, 7 p.m.

 

Saddleback Valley Christian (11-0) at #4 Silver Valley (10-1), 7 p.m.

 

#3 St. Anthony (10-1) at Vasquez (9-2), 7 p.m.

 

#2 Grace Brethren (11-0) vs. Brethren Christian (8-2-1) at Ocean View

 

 

 

Notes: Semifinals, Nov. 28. Championships, Dec. 5-6.

 

 

 

8-MAN FOOTBALL

 

DIVISION I

 

Semifinals, Friday

 

#1 Thacher (11-0) at #4 Chadwick (9-1), 1:30 p.m.

 

#3 Mojave (10-1) at #2 Avalon (10-0), 5 p.m.

 

 

 

DIVISION II

 

Semifinals, Friday, 7 p.m.

 

#4 Joshua Springs (10-1) vs. #1 Trinity Classical Academy (9-1) at Valencia

 

Lancaster Baptist (6-5) at #2 Cuyama Valley (9-1) at Richardson Park (New Cuyama)

 

 

 

Notes: Championships, Nov, 28-29.

 

 

 

Copyright © 2016, Los Angeles Times
97°