Boys' soccer: City playoff pairings

BOYS' SOCCER

CITY

DIVISION 1

First round, Friday, 3 p.m.

#17 Locke at #16 Chavez

#20 Contreras at #13 Huntington Park

#19 South East at #14 Los Angeles Kennedy

#18 Hollywood at #15 Arleta

 

Second round, Feb. 22, 3 p.m.

Chavez/Locke winner at #1 Granada Hills

#9 Canoga Park at #8 Fairfax

#12 Sotomayor at #5 Birmingham

Huntington Park/Contreras winner at #4 Marquez

Los Angeles Kennedy/South East winner at #3 El Camino Real

#11 South Gate at #6 Fremont

#10 Sylmar at #7 Bell

Arleta/Hollywood winner at #2 Palisades

 

 

DIVISION 2

First round, Friday, 3 p.m.

#17 Northridge at #16 Foshay

#20 Vaughn at #13 Panorama

#19 Bernstein at #14 Maywood

#18 Collins at #15 Elizabeth

 

Second round, Feb. 22, 3 p.m.

Foshay/Northridge winner at #1 Cleveland

#9 Reseda at #8 San Pedro

#12 Van Nuys at #5 Fulton

Panorama/Vaughn winner at #4 Mendez

Maywood/Bernstein winner at #3 Granada Hills Kennedy

#11 Hawkins at #6 Los Angeles Roosevelt

#10 Wilmington Banning at #7 San Fernando

Elizabeth/Collins winner at #2 Sun Valley Poly

 

 

DIVISION 3

First round, Friday, 3 p.m.

#17 Annenberg at #16 Los Angeles University

#20 Animo South Los Angeles at #13 Legacy

#19 Los Angeles CES at #14 Bright Star

#18 Sherman Oaks CES at #15 Chatsworth

 

Second round, Feb. 22, 3 p.m.

Los Angeles University/Annenberg winner at #1 Taft

#9 Garfield at #8 Sun Valley

#12 Verdugo Hills at #5 Community Charter

Legacy/Animo South Los Angeles winner at #4 Los Angeles Marshall

Bright Star/Los Angeles CES winner at #3 Narbonne

#11 Carson at #6 North Hollywood

#10 Central City at #7 Academia Avance

Chatsworth/Sherman Oaks CES winner at #2 Los Angeles Hamilton

 

 

DIVISION 4

First round, Friday, 3 p.m.

#17 Stern at #16 Orthopaedic

#20 Crenshaw at #13 Bravo

#19 Dymally at #14 Middle College

#18 CALS Early College at #15 Harbor Teacher

 

Second round, Feb. 22, 3 p.m.

Orthopaedic/Stern winner at #1 Jefferson

#9 Los Angeles Jordan at #8 Los Angeles Wilson

#12 Eagle Rock at #5 Gardena

Bravo/Crenshaw winner at #4 Angelou

Middle College/Dymally winner at #3 Santee

#11 Venice at #6 Los Angeles

#10 Lincoln at #7 King/Drew

Harbor Teacher/CALS Early College winner at #2 Grant

 

 

DIVISION 5

First round, Friday, 3 p.m.

#17 North Valley Military at #16 USC Hybrid

#20 Downtown Magnets at #13 Los Angeles Arts/Enterprise

#19 Discovery at #14 Animo Watts

#18 Gertz-Ressler at #15 Franklin

 

Second round, Feb. 22, 3 p.m.

USC Hybrid/North Valley Military winner at #1 Smidt Tech

#9 New Designs University Park at #8 Valor

#12 Sun Valley Magnet at #5 Alliance Neuwirth

Los Angeles Arts/Enterprise/Downtown Magnets winner at #4 Animo Robinson

Animo Watts/Discovery winner at #3 Washington

#11 Aspire Ollin at #6 Westchester

#10 Environmental Science/Tech at #7 Triumph

Franklin/Gertz-Ressler winner at #2 Burton

Copyright © 2017, Los Angeles Times
EDITION: California | U.S. & World
81°