Politics
Trump wanted to fire women who weren't pretty enough, say employees at his California golf club

Football: Week 13 schedule

FOOTBALL

CITY

DIVISION 1

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#4 Carson (9-3) at #1 San Pedro (11-1)

#3 Narbonne (8-4) at #2 Garfield (10-2)

 

Championship, Dec. 6, 7 p.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

DIVISION 1I

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#5 South Gate (8-4) at #1 Los Angeles Hamilton (9-3)

#3 Sylmar (10-2) at #2 Eagle Rock (11-1)

 

Championship, Dec. 6, 3 p.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

DIVISION 1II

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#4 Hawkins (9-3) at #1 Los Angeles (10-2)

#3 Monroe (9-3) at #2 Bernstein (10-2)

 

Championship, Dec. 6, 11 a.m. at Los Angeles Memorial Coliseum.

 

 

 

FOOTBALL

SOUTHERN SECTION

PAC-5 (I)

Semifinals, Friday, 7:30 p.m.

#4 Long Beach Poly (11-1) vs. #1 St. John Bosco (11-1) at Cerritos College

Bishop Amat (9-3) at #3 Corona Centennial (10-2)

 

WEST VALLEY (II)

Semifinals, Friday, 7:30 p.m.

Vista Murrieta (10-2) at #1 Upland (10-2)

Great Oak (10-2) at #2 Mission Viejo (10-2)

 

NORTHERN (III)

Semifinals, Friday as noted

Paso Robles (11-1) at Arroyo Grande (10-2), 7 p.m.

#3 Atascadero (10-2) at #2 Newbury Park (10-2), 7:30 p.m.

 

SOUTHWEST (IV)

Semifinals, Friday as noted

Buena Park (11-1) at Trabuco Hills (8-4), 7 p.m.

Capistrano Valley (9-3) at #2 San Clemente (11-1), 7:30 p.m.

 

SOUTHEAST (V)

Semifinals, Friday, 7:30 p.m.

La Serna (10-2) vs. #4 Crescenta Valley (12-0) at Glendale

Salesian (6-6) at Downey (9-3)

 

INLAND (VI)

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#4 Citrus Hill (11-1) vs. #1 Redlands East Valley (11-1) at Citrus Valley

#2 Heritage (12-0) vs. #3 Riverside Poly (12-0) at King

 

WESTERN (VII)

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#1 West Torrance (12-0) vs. Palos Verdes (9-3) at South Torrance

Simi Valley (8-4) at #3 Ventura (11-1)

 

CENTRAL (VIII)

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#1 Colony (10-2) at Charter Oak (8-4)

Los Altos (7-5) at Bonita (8-4)

 

EASTERN (IX)

Semifinals, Friday as noted

#4 Serrano (11-1) at #1 La Quinta (10-2), 7 p.m.

#2 Oak Hills (10-2) at Palm Springs (10-2), 7:30 p.m.

 

MID-VALLEY (X)

Semifinals, Friday as noted

#1 Paraclete (9-3) vs, #4 Northview (11-1) at San Dimas, 7 p.m.

#2 Sierra Canyon (11-1) at #3 Pomona (8-4), 7:30 p.m.

 

NORTHWEST (XI)

Semifinals as noted

Templeton (10-2) vs. Arrowhead Christian (11-1) at Redlands, Friday, 7:30 p.m.

#2 Pasadena Poly (12-0) at Nipomo (8-4), SATURDAY, 6 p.m.

 

SOUTHERN (XII)

Semifinals, Friday as noted

#1 Garden Grove (11-1) at El Modena (5-7), 7:30 p.m.

#3 Anaheim Canyon (6-6) vs. Rancho Alamitos (10-2) at Bolsa Grande, 7 p.m.

 

EAST VALLEY (XIII)

Semifinals, Friday as noted

#1 St. Margaret's (12-0) vs. Saddleback Valley Christian (12-0) at San Juan Hills, 7 p.m.

#3 St. Anthony (11-1) vs. #2 Grace Brethren (12-0) at Moorpark College, 7:30 p.m.

 

Notes: Championships, Dec. 5-6.

 

8-MAN FOOTBALL

DIVISION I

Championship, Saturday, 1 p.m.

#3 Mojave (11-1) at #1 Thacher (12-0)

 

DIVISION II

Championship, Saturday, 5 p.m.

#4 Joshua Springs (11-1) at Lancaster Baptist (7-5)

Copyright © 2016, Los Angeles Times
77°