Advertisement

STATE ELECTION RETURNS : Water Boards

Antelope Valley-East Kern Water Agency Division 6 100 % Precincts Reporting

Votes % Glenn D. Martin, i. 4,046 66.9 Joseph F. Ungaro 2,006 33.1

Castaic Lake Water Agency Division 1 100 % Precincts Reporting

Votes % Bill Thompson, i. 6,649 56.9 Don Jennings 5,042 43.1

Advertisement

Castaic Lake Water Agency Division 2 100 % Precincts Reporting

Votes % E. Gladbach, i. 6,489 44.5 Robert Lathrop 5,469 37.5 William Broyles 1,337 9.2 Donald Walters 1,300 8.9

Castaic Lake Water Agency Division 3 100 % Precincts Reporting

Votes % James Gates 5,587 43.8 Michael Kotch 3,170 24.8 Joel Schecter, i. 2,983 23.4 L. Williams 1,022 8.0

Advertisement

Las Virgenes Municipal Water District Division 4 100 % Precincts Reporting

Votes % Steve Gavin 1,945 47.8 George R. Long, i. 1,512 37.2 H. G. Press 608 15.0

Central Basin Municipal Water District Division 1 100 % Precincts Reporting

Votes % Gary Morse, i. 26,828 46.9 Austin Kane 17,914 31.3 Lili Kristan 12,443 21.8

Central Basin Municipal Water District Division 5 100 % Precincts Reporting

Votes % James Zastrow, i. 24,722 39.6 J. Wagner-Murphy 15,921 25.5 Ray O’Neal 12,179 19.5 Margaret Vineyard 9,594 15.4

Central and West Basin Water Replenishment District Division 2 100 % Precincts Reporting

Votes % R. Goldsworthy 42,343 26.0 Diane Middleton 36,424 22.4 Tom Rupert 33,132 20.3 Richard McGinley 29,858 18.3 Don Davis 14,506 8.9 Steven Busch 6,689 4.1

Advertisement

Central and West Basin Water Replenishment District Division 5 100 % Precincts Reporting

Votes % D. Ferguson, i. 127,932 79.5 Timothy Kelemen 33,015 20.5

San Gabriel Valley Municipal Water District Division 3 100 % Precincts Reporting

Votes % Myron Johnson, i. 5,160 52.1 J. Reichenberger 4,746 47.9

Three Valleys Municipal Water District Division 2 100 % Precincts Reporting

Votes % Sandy Baldonado, i. 12,186 56.1 G. Stanton Selby 5,125 23.6 Robert Armstrong 4,392 20.2

Three Valleys Municipal Water District Division 4 100 % Precincts Reporting

Votes % Bruce R. J. Milne 15,186 54.9 Douglas R. Miller, i. 12,492 45.1

Advertisement

Three Valleys Municipal Water District Division 5 100 % Precincts Reporting

Votes % Paul E. Stiglich 13,494 54.5 Richard Engdahl, i. 8,941 36.1 Philip G. Crocker 2,323 9.4

Upper San Gabriel Valley Municipal Water District Division 3 100 % Precincts Reporting

Votes % Royall Brown 20,643 58.1 John Maulding, i. 14,902 41.9

Upper San Gabriel Valley Municipal Water District Division 4 100 % Precincts Reporting

Votes % R. W. Robinson 22,320 57.4 Howard Hawkins, i. 16,589 42.6

West Basin Municipal Water District Division 5 100 % Precincts Reporting

Votes % Larry Gallagher 17,900 49.5 Harold Crozier, i. 10,121 28.0 Steven Bradford 8,127 22.5

--Elected candidates and ballot measures are in bold.

--Compiled by Alma Cook; also contributing were Lilia Beebe, John M. Hayes, Hilary Iker, Mike Meyers and Mike Rothstein.


Advertisement