Advertisement

Thursday, October 20th

CITY

Advertisement

METRO LEAGUE

Mendez vs. New Designs Watts at Chittick Field (Long Beach), 7 p.m.

Advertisement

SOUTHERN SECTION

ARROWHEAD LEAGUE

Anza Hamilton at CSDR, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Advertisement

La Palma Kennedy at Tustin, 7 p.m.

Placentia Valencia at Western, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Rancho Alamitos at Garden Grove, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Workman vs. Nogales at La Puente, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE

El Dorado at El Modena, 7 p.m.

Advertisement

ORANGE LEAGUE

Santa Ana Valley vs. Katella at Glover Stadium, 7 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Muir at Glendale, 7 p.m.

PACIFIC COAST LEAGUE

Irvine University vs. Corona del Mar at Estancia, 7 p.m.

PALOMARES LEAGUE

Bonita vs. Glendora at Citrus College, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Jurupa Valley vs. Hillcrest at Norte Vista, 7 p.m.

SAN JOAQUIN LEAGUE

Southlands Christian vs. Capistrano Valley Christian at Capistrano Valley, 7 p.m.

SUBURBAN LEAGUE

Artesia vs. Cerritos at Gahr, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE

Summit vs. Bloomington at Grand Terrace, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Huntington Beach vs. Newport Harbor at Orange Coast College, 7:30 p.m.

NONLEAGUE

Brethren Christian vs. Crean Lutheran at Irvine, 7 p.m.

Village Christian vs. Granite Hills at Apple Valley, 7 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

VICTORY LEAGUE

Bermuda Dunes Desert Christian at Palm Valley, 4 p.m.

NONLEAGUE

Price vs. Milken at Birmingham, 5 p.m.

Friday, October 21st

CITY

CENTRAL LEAGUE

Bernstein at Legacy, 7 p.m.

Contreras at Marquez, 7 p.m.

Hollywood at Belmont, 7 p.m.

COLISEUM LEAGUE

Los Angeles at Hawkins, 7 p.m.

Manual Arts at Locke, 7 p.m.

EAST VALLEY LEAGUE

Arleta at North Hollywood, 7 p.m.

Sun Valley Poly at Chavez, 7 p.m.

Verdugo Hills at Monroe, 7 p.m.

EASTERN LEAGUE

Garfield at Bell, 7 p.m.

Huntington Park at Los Angeles Roosevelt, 7 p.m.

South Gate at South East, 7 p.m.

EXPOSITION LEAGUE

Fremont at Angelou, 7 p.m.

Jefferson at Rancho Dominguez, 7 p.m.

Rivera at Santee, 7 p.m.

MARINE LEAGUE

Carson at Gardena, 7 p.m.

Narbonne at Washington, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Eagle Rock at Franklin, 7 p.m.

Los Angeles Marshall at Torres, 7 p.m.

Sotomayor at Lincoln, 7 p.m.

VALLEY MISSION LEAGUE

Granada Hills Kennedy at San Fernando, 7 p.m.

Panorama at Van Nuys, 7 p.m.

Reseda at Sylmar, 7 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE

Birmingham at Granada Hills, 7:30 p.m.

Chatsworth at El Camino Real, 7 p.m.

Cleveland at Taft, 7:15 p.m.

WESTERN LEAGUE

Fairfax at Palisades, 7 p.m.

Venice at Los Angeles Hamilton, 3 p.m.

Westchester at Los Angeles University, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

ALMONT LEAGUE

Alhambra at Bell Gardens, 7 p.m.

Montebello at Keppel, 7 p.m.

San Gabriel at Schurr, 7 p.m.

AMBASSADOR LEAGUE

Arrowhead Christian at Aquinas, 7 p.m.

Linfield Christian at Western Christian, 7 p.m.

Riverside Notre Dame at Ontario Christian, 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE

Cathedral vs. Salesian at Los Angeles Southwest College, 7 p.m.

St. Francis at Harvard-Westlake, 7 p.m.

St. Paul at La Salle, 7 p.m.

ARROWHEAD LEAGUE

Sherman Indian at Upland Christian, 7 p.m.

BASELINE LEAGUE

Los Osos at Damien, 7 p.m.

Rancho Cucamonga at Etiwanda, 7 p.m.

Upland at Chino Hills, 7 p.m.

BAY LEAGUE

Mira Costa vs. Inglewood at Coleman Stadium (Inglewood), 7 p.m.

Morningside at Palos Verdes, 3 p.m.

Redondo at Peninsula, 3 p.m.

BIG VIII LEAGUE

Corona Centennial at Corona, 7 p.m.

Corona Santiago at Norco, 7 p.m.

Eastvale Roosevelt at King, 7 p.m.

CAMINO LEAGUE

Calabasas at Newbury Park, 7 p.m.

Moorpark at Thousand Oaks, 7 p.m.

CANYON LEAGUE

Oak Park at Simi Valley, 7 p.m.

Royal at Agoura, 7 p.m.

CHANNEL LEAGUE

San Marcos at Ventura, 7 p.m.

Santa Barbara at Dos Pueblos, 7 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE

Cajon at Carter, 7 p.m.

Citrus Valley at Yucaipa, 7 p.m.

Eisenhower vs. Redlands East Valley at Citrus Valley, 7 p.m.

Miller at Redlands, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE

Anaheim Canyon vs. Villa Park at El Modena, 7 p.m.

Yorba Linda vs. Foothill at Tustin, 7 p.m.

CROSS VALLEY LEAGUE

Big Bear at Silver Valley, 7 p.m.

Excelsior at Riverside Prep, 7 p.m.

DE ANZA LEAGUE

Desert Hot Springs at Coachella Valley, 7 p.m.

Desert Mirage vs. Twentynine Palms at Twentynine Palms JHS, 7 p.m.

Rancho Mirage at Yucca Valley, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

La Serna at El Rancho, 7 p.m.

Santa Fe at California, 7 p.m.

Whittier at Pioneer, 7 p.m.

DESERT MOUNTAIN LEAGUE

Lancaster Desert Christian at Vasquez, 7 p.m.

Mammoth at Boron, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE

Adelanto at Victor Valley, 7 p.m.

Barstow at Silverado, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Cathedral City at Indio, 7 p.m.

La Quinta at Palm Desert, 7 p.m.

Palm Springs at Shadow Hills, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Garden Grove Pacifica vs. Cypress at Western, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE

Golden Valley at Canyon Country Canyon, 7 p.m.

Saugus at Valencia, 7 p.m.

West Ranch vs. Hart at College of Canyons, 7:30 p.m.

FREEWAY LEAGUE

La Habra at Buena Park, 7 p.m.

Sunny Hills vs. Sonora at La Habra, 7 p.m.

Troy at Fullerton, 7 p.m.

FRONTIER LEAGUE

Fillmore at Carpinteria, 7:30 p.m.

Malibu at Santa Clara, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Garden Grove Santiago vs. Los Amigos at Garden Grove, 7 p.m.

Westminster La Quinta at Bolsa Grande, 7 p.m.

GOLD COAST - OCEAN LEAGUE

Sierra Canyon vs. Viewpoint at Calabasas, 7 p.m.

GOLD COAST - VALLEY LEAGUE

Campbell Hall vs. Paraclete at Antelope Valley College, 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Eastside at Lancaster, 7 p.m.

Knight at Highland, 7 p.m.

Littlerock at Antelope Valley, 7 p.m.

Quartz Hill at Palmdale, 7 p.m.

GOLDEN WEST LEAGUE

Loara at Segerstrom, 7 p.m.

Ocean View vs. Santa Ana at Santa Ana Stadium, 7 p.m.

HACIENDA LEAGUE

Charter Oak at Diamond Ranch, 7 p.m.

Chino at Los Altos, 7 p.m.

West Covina at Walnut, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Riverside North at Valley View, 7 p.m.

Riverside Poly at Rancho Verde, 7 p.m.

LOS PADRES LEAGUE

Lompoc at Santa Ynez, 7 p.m.

Pioneer Valley vs. Lompoc Cabrillo at Lompoc, 7 p.m.

MARMONTE LEAGUE

Camarillo at Oaks Christian, 7 p.m.

St. Bonaventure at Westlake, 7 p.m.

MIRAMONTE LEAGUE

Bassett at Pomona, 7 p.m.

Ganesha at La Puente, 7 p.m.

MISSION LEAGUE

Bishop Amat at Alemany, 7 p.m.

Gardena Serra at Crespi, 7 p.m.

Sherman Oaks Notre Dame at Chaminade, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE

Mountain View at Arroyo, 7 p.m.

Pasadena Marshall at Gabrielino, 7 p.m.

South El Monte at El Monte, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE

Hesperia at Sultana, 7 p.m.

Ridgecrest Burroughs at Oak Hills, 7 p.m.

Serrano at Apple Valley, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Duarte at Sierra Vista, 7 p.m.

Gladstone vs. Azusa at Citrus College, 7 p.m.

MOORE LEAGUE

Compton at Long Beach Cabrillo, 7 p.m.

Long Beach Poly at Lakewood, 7 p.m.

Long Beach Wilson at Millikan, 7 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE

Citrus Hill at San Jacinto, 7 p.m.

Tahquitz at Hemet, 7 p.m.

West Valley at Beaumont, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE

Banning at San Bernardino, 7 p.m.

Pacific at Moreno Valley, 7 p.m.

Rubidoux at Vista del Lago, 7 p.m.

  1. BALDY LEAGUE

Colony at Ontario, 7 p.m.

Don Lugo at Chaffey, 7 p.m.

Montclair at Alta Loma, 7 p.m.

Advertisement

NORTH HILLS LEAGUE

Brea Olinda vs. Esperanza at Yorba Linda, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Nipomo at Mission Prep, 7 p.m.

Santa Maria at Morro Bay, 7 p.m.

OCEAN LEAGUE

Beverly Hills vs. Santa Monica at Santa Monica College, 7 p.m.

Culver City at Hawthorne, 7 p.m.

Lawndale at El Segundo, 7 p.m.

OLYMPIC LEAGUE

Heritage Christian at Maranatha, 7 p.m.

Whittier Christian at Cerritos Valley Christian, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Anaheim vs. Savanna at Glover Stadium, 7 p.m.

Magnolia at Century, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Costa Mesa at Estancia, 7 p.m.

Saddleback at Laguna Beach, 7 p.m.

Santa Ana Calvary Chapel vs. Godinez at Santa Ana Valley, 7 p.m.

PAC-5 LEAGUE

Atascadero at San Luis Obispo, 7 p.m.

Righetti at Arroyo Grande, 7 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Burbank at Pasadena, 7 p.m.

Burbank Burroughs vs. Crescenta Valley at Glendale HS, 7 p.m.

Hoover at Arcadia, 7 p.m.

PACIFIC COAST LEAGUE

Beckman at Irvine, 7 p.m.

Northwood vs. Woodbridge at Irvine University, 7 p.m.

PACIFIC VIEW LEAGUE

Channel Islands at Oxnard, 7 p.m.

Hueneme at Rio Mesa, 7 p.m.

PALOMARES LEAGUE

Claremont at Ayala, 7 p.m.

South Hills at Diamond Bar, 7 p.m.

PIONEER LEAGUE

Leuzinger vs. Torrance at Zamperini Stadium (Torrance), 7 p.m.

North Torrance at Compton Centennial, 6 p.m.

South Torrance at West Torrance, 7 p.m.

PREP LEAGUE

Pasadena Poly vs. Firebaugh at Lynwood, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

La Canada at Temple City, 7 p.m.

San Marino at Monrovia, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Norte Vista at Ramona, 7 p.m.

Patriot vs. La Sierra at Norte Vista, 7 p.m.

SAN ANDREAS LEAGUE

Indian Springs at Arroyo Valley, 7 p.m.

Rialto at Jurupa Hills, 7 p.m.

Rim of the World at San Gorgonio, 7 p.m.

SAN GABRIEL VALLEY LEAGUE

Lynwood at Dominguez, 7 p.m.

Paramount at Gahr, 7 p.m.

Warren at Downey, 7 p.m.

SANTA FE LEAGUE

St. Genevieve vs. St. Anthony at Clark Field (Long Beach), 7 p.m.

SEA VIEW LEAGUE

Aliso Niguel at Capistrano Valley, 7 p.m.

El Toro at Dana Hills, 7 p.m.

SOUTH CATHOLIC LEAGUE

Bishop Montgomery at St. Bernard, 7 p.m.

Bosco Tech at Cantwell-Sacred Heart, 7 p.m.

SOUTH COAST LEAGUE

San Juan Hills at San Clemente, 7 p.m.

Trabuco Hills at Mission Viejo, 7 p.m.

SOUTH VALLEY LEAGUE

Nuview Bridge at Rancho Christian, 7 p.m.

Temecula Prep vs. Santa Rosa Academy at Heritage, 7 p.m.

SOUTHWESTERN LEAGUE

Chaparral at Vista Murrieta, 7 p.m.

Great Oak at Murrieta Mesa, 7 p.m.

Temecula Valley at Murrieta Valley, 7 p.m.

SUBURBAN LEAGUE

Glenn at La Mirada, 7 p.m.

Mayfair at Bellflower, 7 p.m.

SUNBELT LEAGUE

Heritage at Perris, 7 p.m.

Paloma Valley at Elsinore, 7 p.m.

Temescal Canyon at Lakeside, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE

Fontana at Colton, 7 p.m.

Kaiser at Grand Terrace, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Los Alamitos vs. Fountain Valley at Westminster, 7 p.m.

Marina vs. Edison at Huntington Beach, 7 p.m.

TRI-VALLEY LEAGUE

Santa Paula vs. Grace Brethren at Moorpark College, 7 p.m.

TRINITY LEAGUE

JSerra vs. Santa Margarita at Saddleback College, 7 p.m.

Mater Dei vs. St. John Bosco at Cerritos College, 7 p.m.

Servite vs. Orange Lutheran at Orange Coast College, 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE

Baldwin Park at Rowland, 7 p.m.

Hacienda Heights Wilson vs. Covina at Covina District Stadium, 7 p.m.

Northview at San Dimas, 7 p.m.

NONLEAGUE

McAuliffe at Brentwood, 3 p.m.

Templeton at Laguna Hills, 7 p.m.

8 MAN

CITY

CITY LEAGUE

New Designs University Park vs. Los Angeles Jordan at South Gate, 7 p.m.

VALLEY LEAGUE

Fulton vs. Discovery at El Cariso Park (Sylmar), 7 p.m.

Sun Valley at Sherman Oaks CES, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

AGAPE LEAGUE

California Lutheran vs. Academy of Careers & Exploration at Helendale Community Park (Helendale), 7 p.m.

Lucerne Valley at Hesperia Christian, 7 p.m.

COAST VALLEY LEAGUE

Cuyama Valley at Santa Maria Valley Christian, 7 p.m.

EXPRESS LEAGUE

La Verne Lutheran at St. Michael's Prep, 3:30 p.m.

Avalon at Rolling Hills Prep, 3:15 p.m.

VICTORY LEAGUE

Bloomington Christian at Joshua Springs, 7 p.m.

WARRIOR LEAGUE

Public Safety Academy vs. Noli Indian at Soboba Oaks Ranch (San Jacinto), 6:30 p.m.

San Jacinto Valley Academy vs. Riverside County Education Academy at Lasselle Park (Moreno Valley), 6:30 p.m.

NONLEAGUE

Bell-Jeff vs. Hillcrest Christian at Royal, 6:15 p.m.

Calvary Baptist at Cornerstone Christian, 7 p.m.

Faith Baptist at Lancaster Baptist, 7 p.m.

Lighthouse Christian at Westmark, 3:30 p.m.

Trona at Maricopa, 7 p.m.

University Careers & Sports Academy at Desert Chapel, 7 p.m.

Saturday, October 22nd

CITY

COLISEUM LEAGUE

Crenshaw vs. Dorsey at Los Angeles Memorial Coliseum, 10 a.m.

MARINE LEAGUE

Wilmington Banning vs. San Pedro at Los Angeles Memorial Coliseum, 1:30 p.m.

SOUTHERN SECTION

GOLDEN WEST LEAGUE

Westminster vs. Orange at El Modena, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Arlington vs. Canyon Springs at Vista del Lago, 6 p.m.

PREP LEAGUE

Rio Hondo Prep vs. Trinity Classical Academy at College of Canyons, 7 p.m.

SAN JOAQUIN LEAGUE

Fairmont Prep vs. Santa Clarita Christian at Canyon Country Canyon, 7 p.m.

Saddleback Valley Christian at Webb, 1:30 p.m.

SANTA FE LEAGUE

Mary Star vs. St. Monica at Santa Monica College, 7 p.m.

SOUTH VALLEY LEAGUE

California Military Institute vs. Calvary Murrieta at Murrieta Mesa, 7 p.m.

TRI-VALLEY LEAGUE

Nordhoff vs. Bishop Diego at Santa Barbara City College (Santa Barbara), 7 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

COAST VALLEY LEAGUE

Coast Union at Shandon, 1 p.m.

CONDOR LEAGUE

Laguna Blanca at Cate, 2 p.m.

NONLEAGUE

Downey Calvary Chapel at Chadwick, 1 p.m.

Flintridge Prep at Thacher, 2:30 p.m.

Lone Pine at Big Pine, 1 p.m.

Advertisement
Advertisement