Advertisement
High School Sports

High school soccer: Southern California Regional pairings

BOYS SOCCER

SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL

DIVISION I

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m. unless noted

Advertisement

#8 San Diego St. Augustine at #1 San Clemente

#5 Mater Dei at #4 Birmingham, 3 p.m.

#6 San Diego Point Loma at #3 Cathedral

#7 Edison at #2 San Diego Torrey Pines

Advertisement

DIVISION II

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#8 Oceanside at #1 Arlington

#5 Godinez at #4 San Diego Westview

#6 Bakersfield Ridgeview at #3 San Fernando

#7 Riverside Poly at #2 Long Beach Cabrillo

DIVISION III

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

Advertisement

#1 El Segundo, bye

#5 Alta Loma vs. #4 Tulare Western at Tulare Union

#6 La Habra at #3 Jefferson

#7 Santee West Hills at #2 West Torrance

DIVISION IV

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m. unless noted

#8 Oceanside Mission Vista at #1 Rialto

#5 Chavez at #4 Sierra Vista

Advertisement

#6 St. Margaret’s at #3 Troy, 3 p.m.

#7 Washington at #2 Bakersfield Foothill

DIVISION V

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m. unless noted

#8 Exeter at #1 Bakersfield Garces

#5 USC Hybrid at #4 San Dimas

#6 Bishop Diego at #3 La Puente

#7 Escondido Classical Academy at #2 Pasadena Marshall, 3 p.m.

Notes: Semifinals, Thursday, 4 p.m. Championships, Saturday, 4 p.m. at higher seed.

GIRLS SOCCER

SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL

DIVISION I

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#8 San Luis Obispo at #1 JSerra

#5 Granada Hills at #4 San Diego Our Lady of Peace

#6 Harvard-Westlake at #3 Carlsbad

#7 Villa Park at #2 Los Alamitos

DIVISION II

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#1 Sunny Hills, bye

#5 Vista Murrieta at #4 Santee West Hills

#6 Long Beach Poly at #3 El Camino Real

#7 Spring Valley Steele Canyon at #2 Mira Costa

DIVISION III

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#8 San Diego at #1 Oak Hills

#5 Culver City at #4 Tulare Mission Oak

#6 Downey at #3 El Cajon Grossmont

#7 New West at #2 Flintridge Sacred Heart

DIVISION IV

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#1 La Salle, bye

#5 Westridge at #4 Rivera

#6 San Diego County Ramona at #3 Los Amigos

#7 Los Angeles Roosevelt at #2 St. Margaret’s

DIVISION V

Quarterfinals, Tuesday, 4 p.m.

#1 South El Monte, bye

#5 Venice at #4 Arvin

#6 San Diego Hoover at #3 Desert Mirage

#7 Riverside Notre Dame at #2 Arrowhead Christian

Notes: Semifinals, Thursday, 4 p.m. Championships, Saturday, 4 p.m. at higher seed.


Newsletters
Get our daily Sports Report newsletter
Advertisement