Advertisement

Thursday, October 13th

CITY

Advertisement

COLISEUM LEAGUE

Hawkins vs. Dorsey at Rancho Cienega Park, 7 p.m.

Advertisement

SOUTHERN SECTION

CITRUS BELT LEAGUE

Redlands East Valley at Miller, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

Advertisement

Pioneer at California, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Shadow Hills at La Quinta, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

La Palma Kennedy at Placentia Valencia, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Garden Grove Santiago at Garden Grove, 7 p.m.

GOLDEN WEST LEAGUE

Advertisement

Santa Ana vs. Loara at Glover Stadium, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Nogales vs. Gladstone at Citrus College, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Anaheim vs. Katella at Western, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Santa Ana Calvary Chapel at Estancia, 7 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Glendale at Burbank Burroughs, 7 p.m.

PACIFIC COAST LEAGUE

Corona del Mar vs. Beckman at Tustin, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Patriot at Norte Vista, 7 p.m.

NONLEAGUE

Foothill at El Modena, 7 p.m.

Friday, October 14th

CITY

CENTRAL LEAGUE

Bernstein at Contreras, 7 p.m.

Legacy at Hollywood, 7 p.m.

Marquez at Roybal, 7 p.m.

COLISEUM LEAGUE

Crenshaw at Locke, 7 p.m.

Los Angeles at Manual Arts, 2:30 p.m.

EAST VALLEY LEAGUE

Chavez at Arleta, 7 p.m.

Grant at Sun Valley Poly, 7 p.m.

North Hollywood at Verdugo Hills, 7 p.m.

EASTERN LEAGUE

Garfield at Huntington Park, 7 p.m.

South East at Los Angeles Roosevelt, 7 p.m.

South Gate at Bell, 7 p.m.

EXPOSITION LEAGUE

Jefferson at Fremont, 7 p.m.

Rivera at Rancho Dominguez, 7 p.m.

Santee at West Adams, 7 p.m.

MARINE LEAGUE

Narbonne at Carson, 7 p.m.

San Pedro at Gardena, 7 p.m.

Wilmington Banning at Washington, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Franklin at Lincoln, 7 p.m.

Los Angeles Marshall at Los Angeles Wilson, 7 p.m.

Torres at Eagle Rock, 7 p.m.

VALLEY MISSION LEAGUE

Granada Hills Kennedy at Reseda, 7 p.m.

San Fernando at Canoga Park, 7 p.m.

Sylmar at Panorama, 7 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE

Chatsworth at Granada Hills, 7 p.m.

Cleveland at El Camino Real, 7 p.m.

Taft at Birmingham, 7 p.m.

WESTERN LEAGUE

Los Angeles University at Fairfax, 7 p.m.

Palisades at Los Angeles Hamilton, 3 p.m.

Venice at Westchester, 7 p.m.

NONLEAGUE

Van Nuys vs. View Park at Rancho Cienega Park, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

ALMONT LEAGUE

Bell Gardens at Keppel, 7 p.m.

Montebello at Schurr, 7 p.m.

San Gabriel vs. Alhambra at Moor Field (Alhambra), 7 p.m.

AMBASSADOR LEAGUE

Arrowhead Christian vs. Riverside Notre Dame at Riverside CC, 7 p.m.

Linfield Christian at Aquinas, 7 p.m.

Western Christian at Ontario Christian, 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE

Cathedral at La Salle, 7 p.m.

ARROWHEAD LEAGUE

Anza Hamilton vs. Carnegie at Sherman Indian, 7 p.m.

BASELINE LEAGUE

Chino Hills at Etiwanda, 7 p.m.

Los Osos at Rancho Cucamonga, 7 p.m.

Upland at Damien, 7 p.m.

BAY LEAGUE

Morningside at Mira Costa, 7 p.m.

Palos Verdes at Redondo, 7 p.m.

Peninsula vs. Inglewood at Coleman Stadium (Inglewood), 7 p.m.

BIG VIII LEAGUE

Corona at Eastvale Roosevelt, 7 p.m.

Corona Centennial at Corona Santiago, 7 p.m.

King at Norco, 7 p.m.

CHANNEL LEAGUE

Buena at Dos Pueblos, 7 p.m.

Santa Barbara at Ventura, 7 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE

Citrus Valley at Carter, 7 p.m.

Eisenhower at Redlands, 7 p.m.

Yucaipa at Cajon, 7 p.m.

DE ANZA LEAGUE

Desert Mirage at Desert Hot Springs, 7 p.m.

Twentynine Palms at Rancho Mirage, 7 p.m.

Yucca Valley at Coachella Valley, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

El Rancho at Santa Fe, 7 p.m.

Whittier vs. La Serna at California, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE

Granite Hills at Victor Valley, 7 p.m.

Silverado at Adelanto, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Indio at Xavier Prep, 7 p.m.

Palm Springs at Palm Desert, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Cypress at Western, 7 p.m.

Garden Grove Pacifica at Tustin, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE

Canyon Country Canyon vs. Hart at College of Canyons, 7:30 p.m.

Saugus vs. West Ranch at Valencia, 7 p.m.

Valencia vs. Golden Valley at Canyon Country Canyon, 7 p.m.

FREEWAY LEAGUE

Fullerton at Buena Park, 7 p.m.

Sonora at La Habra, 7 p.m.

Sunny Hills vs. Troy at Fullerton HS, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Bolsa Grande vs. Los Amigos at Garden Grove, 7 p.m.

Westminster La Quinta vs. Rancho Alamitos at Bolsa Grande, 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Antelope Valley at Knight, 7 p.m.

Highland at Quartz Hill, 7 p.m.

Littlerock at Eastside, 7 p.m.

Palmdale at Lancaster, 7 p.m.

GOLDEN WEST LEAGUE

Segerstrom vs. Orange at El Modena, 7 p.m.

Westminster at Ocean View, 7 p.m.

HACIENDA LEAGUE

Charter Oak at Chino, 7 p.m.

Walnut at Los Altos, 7 p.m.

West Covina at Diamond Ranch, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Canyon Springs at Rancho Verde, 7 p.m.

Riverside North vs. Arlington at Ramona, 7 p.m.

Riverside Poly at Valley View, 7 p.m.

LOS PADRES LEAGUE

Santa Maria St. Joseph at Pioneer Valley, 7 p.m.

Santa Ynez vs. Lompoc Cabrillo at Lompoc, 7 p.m.

MIRAMONTE LEAGUE

Garey at Pomona, 7 p.m.

La Puente at Bassett, 7 p.m.

MISSION LEAGUE

Chaminade at Alemany, 7 p.m.

Crespi at Loyola, 7 p.m.

Gardena Serra at Bishop Amat, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE

El Monte at Gabrielino, 7 p.m.

Pasadena Marshall at Arroyo, 7 p.m.

South El Monte at Rosemead, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE

Apple Valley at Ridgecrest Burroughs, 7 p.m.

Hesperia at Serrano, 7 p.m.

Sultana at Oak Hills, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Azusa at Duarte, 7 p.m.

Workman at Sierra Vista, 7 p.m.

MOORE LEAGUE

Lakewood at Compton, 7 p.m.

Long Beach Cabrillo at Millikan, 7 p.m.

Long Beach Poly at Long Beach Jordan, 7 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE

Hemet at San Jacinto, 7 p.m.

Tahquitz at Beaumont, 7 p.m.

West Valley at Citrus Hill, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE

Moreno Valley at Banning, 7 p.m.

San Bernardino at Rubidoux, 7 p.m.

Vista del Lago at Pacific, 7 p.m.

  1. BALDY LEAGUE

Alta Loma at Don Lugo, 7 p.m.

Montclair at Colony, 7 p.m.

Ontario at Chaffey, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Mission Prep at Morro Bay, 7 p.m.

Templeton at Santa Maria, 7 p.m.

OCEAN LEAGUE

Beverly Hills at El Segundo, 7 p.m.

Culver City at Lawndale, 7 p.m.

Hawthorne v Santa Monica, 7 p.m.

OLYMPIC LEAGUE

Cerritos Valley Christian vs. Village Christian at Occidental College, 7 p.m.

Maranatha vs. Whittier Christian at Whittier College, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Century vs. Savanna at Glover Stadium, 7 p.m.

Magnolia at Santa Ana Valley, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Laguna Beach at Costa Mesa, 7 p.m.

Saddleback vs. Godinez at Segerstrom, 7 p.m.

PAC-5 LEAGUE

Righetti at Atascadero, 7 p.m.

San Luis Obispo vs. Paso Robles at Flamson MS (Paso Robles), 7 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Arcadia vs. Burbank at Burbank Burroughs, 7 p.m.

Hoover at Muir, 7 p.m.

Pasadena vs. Crescenta Valley at Glendale HS, 7 p.m.

PACIFIC COAST LEAGUE

Northwood at Irvine University, 7 p.m.

Woodbridge at Irvine, 7 p.m.

PACIFIC VIEW LEAGUE

Oxnard Pacifica at Channel Islands, 7 p.m.

Rio Mesa at Oxnard, 7 p.m.

PALOMARES LEAGUE

Ayala at Diamond Bar, 7 p.m.

Bonita at Claremont, 7 p.m.

South Hills vs. Glendora at Citrus College, 7 p.m.

PIONEER LEAGUE

Compton Centennial at West Torrance, 7 p.m.

North Torrance at Leuzinger, 7 p.m.

South Torrance vs. Torrance at Zamperini Stadium (Torrance), 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

Advertisement

San Marino at Temple City, 7 p.m.

South Pasadena at La Canada, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

La Sierra vs. Hillcrest at Norte Vista, 7 p.m.

Ramona at Jurupa Valley, 7 p.m.

SAN ANDREAS LEAGUE

Jurupa Hills at Indian Springs, 7 p.m.

Rim of the World at Arroyo Valley, 7 p.m.

San Gorgonio at Rialto, 7 p.m.

SAN GABRIEL VALLEY LEAGUE

Downey at Lynwood, 7 p.m.

Gahr at Warren, 7 p.m.

Paramount at Dominguez, 7 p.m.

SAN JOAQUIN LEAGUE

Fairmont Prep vs. Saddleback Valley Christian at Trabuco Hills, 7 p.m.

Santa Clarita Christian vs. Capistrano Valley Christian at San Clemente, 7 p.m.

SEA VIEW LEAGUE

Dana Hills at Laguna Hills, 7 p.m.

El Toro at Capistrano Valley, 7 p.m.

SOUTH COAST LEAGUE

San Clemente at Tesoro, 7 p.m.

San Juan Hills at Mission Viejo, 7 p.m.

SOUTH VALLEY LEAGUE

California Military Institute at Temecula Prep, 7 p.m.

Calvary Murrieta at Rancho Christian, 7 p.m.

SOUTHWESTERN LEAGUE

Great Oak at Temecula Valley, 7 p.m.

Murrieta Valley at Chaparral, 7 p.m.

Vista Murrieta at Murrieta Mesa, 7 p.m.

SUBURBAN LEAGUE

Cerritos vs. Norwalk at Excelsior HS, 7 p.m.

La Mirada at Bellflower, 7 p.m.

Mayfair at Artesia, 7 p.m.

SUNBELT LEAGUE

Elsinore at Heritage, 7 p.m.

Lakeside at Paloma Valley, 7 p.m.

Perris at Temescal Canyon, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE

Bloomington at Fontana, 7 p.m.

Colton at Kaiser, 7 p.m.

Grand Terrace vs. Summit at Miller, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Edison vs. Los Alamitos at Veterans Stadium (Long Beach), 7 p.m.

Huntington Beach vs. Marina at Westminster, 7 p.m.

Newport Harbor vs. Fountain Valley at Huntington Beach, 7 p.m.

TRINITY LEAGUE

Orange Lutheran vs. Mater Dei at Santa Ana Stadium, 7 p.m.

Santa Margarita vs. St. John Bosco at Cerritos College, 7 p.m.

Servite vs. JSerra at Saddleback College, 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE

Covina at Baldwin Park, 7 p.m.

Rowland vs. Northview at Covina District Stadium, 7 p.m.

San Dimas at Hacienda Heights Wilson, 7 p.m.

NONLEAGUE

Anaheim Canyon vs. El Dorado at Placentia Valencia, 7 p.m.

Bishop Montgomery vs. St. Anthony at Clark Field (Long Beach), 7 p.m.

Bosco Tech vs. Pasadena Poly at South Pasadena, 7 p.m.

Esperanza at Yorba Linda, 7 p.m.

Firebaugh at Vasquez, 7 p.m.

Lancaster Desert Christian at Silver Valley, 7 p.m.

Mary Star vs. Verbum Dei at Los Angeles Southwest College, 7:30 p.m.

McAuliffe vs. Viewpoint at Calabasas, 7 p.m.

Moorpark at Camarillo, 7 p.m.

Oak Park vs. Grace Brethren at Moorpark College, 7:30 p.m.

Rio Hondo Prep at Santa Clara, 7 p.m.

Santa Paula vs. Excelsior at Victor Valley College (Victorville), 7 p.m.

Sherman Indian at Riverside Prep, 7 p.m.

St. Monica at St. Bernard, 7 p.m.

Thousand Oaks at Royal, 7 p.m.

Trinity Classical Academy at Carpinteria, 7:30 p.m.

Upland Christian vs. Southlands Christian at Nogales, 7 p.m.

Villa Park at Brea Olinda, 7 p.m.

8 MAN

CITY

VALLEY LEAGUE

Discovery at Sun Valley, 7 p.m.

East Valley at Sherman Oaks CES, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

AGAPE LEAGUE

Academy of Careers & Exploration at Hesperia Christian, 7 p.m.

California Lutheran at Lucerne Valley, 6 p.m.

COAST VALLEY LEAGUE

Santa Maria Valley Christian at Coast Union, 7 p.m.

Shandon at Maricopa, 7 p.m.

CONDOR LEAGUE

Villanova Prep at Laguna Blanca, 3:30 p.m.

EXPRESS LEAGUE

St. Michael's Prep at Avalon, 5 p.m.

VICTORY LEAGUE

Bloomington Christian at Bermuda Dunes Desert Christian, 7 p.m.

Desert Chapel at Joshua Springs, 7 p.m.

WARRIOR LEAGUE

Noli Indian at Riverside County Education Academy, 6:30 p.m.

Public Safety Academy at San Jacinto Valley Academy, 3:15 p.m.

NONLEAGUE

Cuyama Valley at Westmark, 3 p.m.

Lighthouse Christian vs. Hillcrest Christian at Simi Valley, 6 p.m.

Price at Palm Valley, 7 p.m.

INTERSECTIONAL

Lancaster Baptist at Animo Robinson, 7 p.m.

Los Angeles Jordan vs. El Cajon Foothills Christian at Seau Field (La Mesa), 5:30 p.m.

Trona at Lemoore Kings Christian, 7 p.m.

Warner Springs Warner at Cornerstone Christian, 7 p.m.

Saturday, October 15th

SOUTHERN SECTION

ANGELUS LEAGUE

Salesian at St. Francis, 7 p.m.

St. Paul at Harvard-Westlake, 7:30 p.m.

SOUTH VALLEY LEAGUE

Santa Rosa Academy vs. Nuview Bridge at Heritage, 7 p.m.

NONLEAGUE

Campbell Hall at Brentwood, 2 p.m.

Cantwell-Sacred Heart vs. St. Genevieve at Sun Valley Poly, 7 p.m.

St. Margaret's at Nordhoff, 6 p.m.

INTERSECTIONAL

Fremont California School for the Deaf at CSDR, 2 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

CONDOR LEAGUE

Orcutt Academy at Cate, 2 p.m.

EXPRESS LEAGUE

Rolling Hills Prep at La Verne Lutheran, 11 a.m.

NONLEAGUE

Chadwick vs. Animo Leadership at Locke, 7 p.m.

Crossroads Christian vs. Calvary Baptist at Damien, 7 p.m.

Downey Calvary Chapel at Flintridge Prep, 3 p.m.

Lone Pine vs. Bell-Jeff at Burbank Burroughs, 1 p.m.

Mojave at Faith Baptist, 1:30 p.m.

Advertisement
Advertisement