Advertisement
High School Sports

Soccer: Southern California Regional results and updated schedule

Soccer ball

BOYS

DIVISION I

Quarterfinals, Tuesday

Servite 3, San Diego Cathedral 0

Advertisement

Cathedral 0, El Camino Real 0 (Cathedral advances on penalties, 3-1)

Loyola 2, San Diego Del Norte 1 (OT)

San Diego Torrey Pines 4, Mission Viejo 0

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

Advertisement

#5 Cathedral at #1 Servite

#3 Loyola at #2 San Diego Torrey Pines

DIVISION II

Quarterfinals, Tuesday

Channel Islands 2, North Torrance 0

St. John Bosco 1, San Diego Rancho Bernardo 1 (St. John Bosco advances on penalties, 4-2)

Santa Maria 4, Oxnard Pacifica 2

La Habra 3, Marquez 2

Advertisement

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#4 St. John Bosco at #1 Channel Islands

#7 La Habra at #3 Santa Maria

DIVISION III

Quarterfinals, Tuesday

Corona Santiago 2, San Diego Henry 1

Norwalk 1, La Mesa Helix 0

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

Advertisement

#5 Corona Santiago at #1 Hart

#6 Norwalk at #2 Bakersfield Garces

DIVISION IV

Quarterfinals, Tuesday

Pasadena Marshall 0, Bakersfield Foothill 0 (Marshall advances on penalties, 5-4)

Oak Hills 3, Chula Vista Mater Dei 1

Hesperia 3, Sun Valley Poly 1

Bellflower 3, Los Angeles Hamilton 2

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#8 Pasadena Marshall at #5 Oak Hills

#3 Hesperia at #2 Bellflower

DIVISION V

Quarterfinals, Tuesday

San Diego Kearny 1, Oakwood 0

Foothill Tech 0, Garfield 0 (Foothill Tech advances on penalties, 5-4)

Brentwood 1, Bravo 0

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#4 San Diego Kearny at #1 Ganesha

#3 Foothill Tech at #2 Brentwood

Notes: Championships, Saturday, 4 p.m. at higher seeds.

GIRLS

DIVISION I

Quarterfinals, Tuesday

Mira Costa 2, Corona Santiago 0

JSerra 1, Granada Hills 0

Upland 3, Carlsbad 0

San Diego Cathedral 2, Edison 0

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#8 Mira Costa at #5 JSerra

#3 Upland at #2 San Diego Cathedral

DIVISION II

Quarterfinals, Tuesday

La Mirada 2, Bakersfield Centennial 1 (OT)

Oak Hills 5, El Cajon Grossmont 1

Chula Vista Eastlake 2, Capistrano Valley 1

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#5 La Mirada at #1 Palisades

#3 Oak Hills at #2 Chula Vista Eastlake

DIVISION III

Quarterfinals, Tuesday

Palos Verdes 2, San Diego Mt. Carmel 0

Oxnard 2, North Hollywood 0

Chula Vista Otay Ranch 1, South Torrance 1 (Otay Ranch advances on penalties, 3-2)

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#5 Palos Verdes at #1 Chaminade

#7 Chula Vista Otay Ranch at #3 Oxnard

DIVISION IV

Quarterfinals, Tuesday

Vista Rancho Buena Vista 4, Beaumont 0

Los Angeles CES 1, Charter Oak 0

Torrance 3, Venice 0

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#5 Vista Rancho Buena Vista at #1 Bloomington

#3 Los Angeles CES at #2 Torrance

DIVISION V

Quarterfinals, Tuesday

Santa Clara 2, Gardena 1

Linfield Christian 1, Arvin 0

Ontario Christian 5, El Cajon Foothills Christian 1

Semifinals, Thursday, 4 p.m.

#4 Santa Clara at #1 Gabrielino

#3 Linfield Christian at #2 Ontario Christian

Notes: Championships, Saturday, 4 p.m. at higher seeds.


Newsletter
Go beyond the scoreboard

Get the latest on L.A.'s teams in the daily Sports Report newsletter.

You may occasionally receive promotional content from the Los Angeles Times.
Advertisement